Salacomp

Önzetlen segítség a Kossuth Szakképző Iskolától

A napokban újra beköltözhet saját házába a szerencsétlenül járt „fiákeres” bácsi és családja, miután tűz ütött ki náluk még a nyár végén. Luczás Sándorék Szilágyi utcai otthonában augusztusban lobbantak fel a lángok az elektromos rendszer meghibásodása miatt.

A házban hatalmas kár keletkezett és mindent elborított a füst és a korom. A tragédia sokkolta az egyébként is szerény körülmények között élő családot. Rengeteg nehézség és számos buktató volt az azóta eltelt pár hónapban, de a város most is megmutatta, hogy összefogással mennyi mindent meg lehet oldani. Az önkormányzati és lakossági segítség mellett a Kossuth Szakképző Iskola is kivette a részét a munkálatokban szakmai gyakorlatuk keretében. A szakiskola burkoló és festő tanulói a szakoktatók irányítása mellett kezdtek neki a lakásfelújításnak. A munkálatokat csak novemberben tudták elkezdeni, amit nehezített a párás, hideg idő is. A házban a festő tanulók három szobát, egy előteret, a konyhát és a fürdőszobát glettelték, festették ki. Ezen felül a gázcsöveket a falon, valamint a fa nyílászárók mázolását készítették el. A burkolás csak a festés végén következhetett. A munkafolyamat az előszobát, az előteret, a konyhát, valamint a fürdőszobát érintette. A munkához szükséges festékanyagok és burkolóanyagok beszerzéséhez az adományozók mellett a Kossuth Szakképző Iskola is hozzájárult. Az iskola kollégiuma is felajánlotta segítségét a családnak a bútorok és berendezési tárgyak visszaköltöztetésében. Nagy öröm ez az egész iskola számára, hogy a bajban ők is segíteni tudtak a családnak és így a karácsonyt felújított otthonukban tudják tölteni.

burk1

burk2

burk3

burk4

burk5

 

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmessé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bovebben.