Salacomp

Kossuthos sikerek az országos festő-dekoratőr versenyen

3 2A szakmák európai és világversenyének válogatóját 2018. január 27-28.-án rendezték meg Szolnokon. Az Euroskills 2018 – Worldskills 2019 megmérettetésen a festők és dekoratőrök mérték össze tudásukat, rátermettségüket.

 

Az ÉPFA Sárkány úti gyakorlóhelyén tizenhárman szálltak versenybe. A Kiskunhalasi SZC Kossuth Lajos Szakképző Iskoláját és Kollégiumát hárman képviselték. A két napos megmérettetésen szép sikerek született.  Zsolnai Balázs 10. osztályos festő tanuló az előkelő II. helyezést érte el az erős mezőnyben. Horváth Dávid és Mészáros Roland 9. osztályos tanuló jó versenyzéssel a középmezőnyben végzett. A felkészítésben Erdélyiné Szabadi Ibolya és Nemes Zoltán segített. Az országban négy helyszínen rendeznek válogatót: Budapesten, Sopronban, Szolnokon és Pécsett. Utána az összesített eredmények alapján dől majd el ki képviseli hazánkat az idei Euro-, illetve a jövőre esedékes World Skills szakmai versenyen.

2

 

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmessé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bovebben.