Salacomp

Beszámoló versenyeredményről - „Ein Platz für Deutsch”

A Goethe Intézet középiskolák részére szeptemberben pályázatot hirdetett. A cél egy olyan projekt megvalósítása, melynek során az iskolák egy sarkot, tantermet alakítanak ki a német nyelv tanulásának motiválására.
A pályázat címe: „Ein Platz für Deutsch”

 Országosan 10 középiskola jelentkezett a versenyre. A Goethe Intézet 450 000HUF-t bocsátott minden nevezett intézmény rendelkezésre, amiből a diákok tervei alapján egy olyan tantermet alakítottuk ki, ahol a diákok szívesen tanulnak.
A pályázatba bevont tanulók betekintést nyerhettek egy projektterv, időterv, megvalósítással járó akadályok, és a projektdokumentáció elkészítésébe. Saját szabad idejüket áldoztak fel ezen feladatok elvégzésére. Nagyon sokat segítettek a festő és asztalos tanműhelyben gyakorlaton lévő tanulók is.
Az előzetesen beküldött és zsűrizett projektprezentációk alapján, a zárórendezvényen került sor az eredményhirdetésre.
Nagy örömünkre, iskolánk első helyezést ért el.
A párhuzamosan meghirdetett projekt-logó versenyen is nagyon eredményesen szerepelt a csapat két tagja: Tajti Bence és Viczinai Vivien.
Az általuk szerkesztett logót egy hatalmas molinón megkapta az intézmény.
A tanulók és az intézmény is további értékes jutalmakat kapott.
A projektprezentáció elérhető:https://drive.google.com/file/d/1C2CRESCFaOlRR5stugTi5HSys8LMGjOm/view?usp=sharing.
A projektet segítették: Szabó Péterné és Rádi Istvánné németnyelv tanárok.

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmessé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bovebben.