Salacomp

SZKTV-s bronz a Szakma Sztár Fesztiválon

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2017-ben tízedik alkalommal rendezte meg a Szakma Sztár Fesztivált a Hungexpo területén április 24-26 között.

Ennek keretében a nappali tagozaton végzős tanulók számára negyven szakmában tartják meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV), melyek országos döntője a Hungexpo G és F pavilonjában kerül megrendezésre.

Iskolánkat fodrász szakmában három tanuló képviselhette az előzetes válogatókon való sikeres szerepléseik után. A verseny 2 nap alatt zajlott ahol a tanulóknak 7 versenyfeladatot kellett elvégezniük és a szóbeli vizsgát is ott a helyszínen teljesítették. Több hónapos felkészülés előzte meg a versenyt, ami sok gyakorlást tervezést és tanulást jelentett. A versenyre a felkészítést csapatba egymás között megosztva végezte Farka Tamara, Téti Tímea, Nagyné Patkó Anikó. A verseny egyik nehézségét a 18 modell megtalálása jelentette, akik kitartóan több órán át is a székben ültek egy-egy gyakorlás alkalmával. Ezúton is köszönjük nekik türelmüket. Ez a sok előkészület és felkészülés vezetett tanulóink sikeréhez, mind három tanuló sikeresen versenyzett és szakmai vizsgáik alól mentesültek. Fodor Dóra 3. helyen, Balog Henrietta 6. helyen, Nyári Vivien 9. helyen végzett ezen a versenyen.

Gratulálunk nekik az eredményeikhez és további sok sikert kívánunk nekik ebben a szakmában!

 

fodrszcikk

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmessé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bovebben.